Badanie Real-Time PCR

 • Test Real-Time PCR polega na wyizolowaniu materiału genetycznego wirusa, uzyskanego z wymazu pobranego od pacjenta, a następnie na ich namnożeniu oraz poddaniu analizie.

  Wiarygodność tego badania została potwierdzona przez Państwowy Zakład Higieny (PZH). Testy wykonywane są przy użyciu zestawów diagnostycznych, które posiadają certyfikat IVD i są zgodne z wytycznymi WHO.
  Wyniki są respektowane w szpitalach, stacjach sanitarno-epidemiologicznych, urzędach państwowych oraz poza granicami kraju.

  Test ten cechuje się wysoką czułością oraz specyficznością.

 • Interpretacja wyników

  Pozytywny – wykryto RNA wirusa SARS-CoV-2, pacjent z takim wynikiem zostaje zgłoszony do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej;

  Negatywny – nie wykryto RNA wirusa SARS-CoV-2;

  Nierozstrzygający – w przebadanym materiale stwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 na granicy progu wykrywalności lub stwierdzono obecność innego wirusa, co nie pozwala na jednoznaczne rozstrzygnięcie pomiędzy wynikiem pozytywnym, a negatywnym. Zalecane jest ponowne pobranie materiału po 24-48h. Z reguły po upływie tego czasu poziom wiremii w próbce ulega zmianie – wzrasta lub obniża się tak, iż mieści się w obszarze wyniku pewnego analitycznie. Pozwala to na jednoznaczne stwierdzenie obecności lub braku obecności materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2 w badanej próbce;

  Niediagnostyczny – próbka jest niezdatna do badania i konieczne jest ponowne pobranie materiału.

 • Cennik

  500zł* – badanie indywidualne, w cenie zawarty jest dojazd do pacjenta

  zaświadczenie w języku obcym gratis

  *Dla firm przygotowujemy indywidualne warunki współpracy. W celu uzgodnienia szczegółów, zapraszamy do kontaktu.

Test antygenowy

 • Test antygenowy to szybki, chromatograficzny test immunologiczny, służący do wykrywania antygenu SARS-CoV-2 obecnego w ludzkiej jamie nosowo-gardłowej.
  Jest on przeznaczony do wykrywania zakażenia u pacjentów posiadających objawy charakterystyczne dla choroby COVID-19. Przy zastosowaniu tego testu, możliwe jest uzyskanie wyniku już w kilkanaście minut.

  Od 30.10.2020 są one respektowane w naszym kraju jako testy diagnostyczne pozwalające na zdiagnozowanie zakażenia. Warto jednak pamiętać, że u pacjentów, którzy nie mają objawów, lecz otrzymali dodatni wynik testu antygenowego, rekomendowane jest wykonanie testu Real-Time PCR. Tak samo w przypadku negatywnych pacjentów posiadających objawy choroby, gdyż test antygenowy nie daje 100% pewności, że są zdrowi.

 • Interpretacja wyników

  Pozytywny – wykryto zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Wynik ten jest respektowany przez Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne. W przypadku wyniku pozytywnego przy jednoczesnym braku objawów rekomendowane jest wykonanie testu Real-Time PCR.

  Negatywny – nie wykryto zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Dla pacjentów z negatywnym wynikiem, którzy zaobserwowali u siebie objawy choroby, rekomendowane jest wykonanie badania metodą Real-Time PCR.

 • Cennik

  200 zł* – w cenie zawarty jest dojazd do pacjenta

  zaświadczenie w języku obcym dodatkowo płatne 50zł

  *Dla firm przygotowujemy indywidualne warunki współpracy. W celu uzgodnienia szczegółów, zapraszamy do kontaktu.

Badanie w punkcie

 • Szpital SPZOZ MSWiA ul. Ołbińska 32. Badania refundowane przez NFZ.
  Punkt jest czynny w dni powszednie w godzinach 10-12 po uprzedniej rejestracji telefonicznej pod numerem telefonu 717984660. Niezbędne skierowanie od lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

 • Punkt Pobrań na terenie parkingu Stadionu Wrocław przy Al. Śląskiej 1.
  Punkt czynny jest w dni powszednie w godzinach 8-12. Więcej informacji na stronie https://testcovidwroclaw.pl/